5 wskazówek dotyczących leczenia choroby autoimmunologicznej

Ostatnio zdiagnozowano u Ciebie chorobę autoimmunologiczną?  Oto 5 szybkich holistycznych wskazówek uzdrawiających, które pomogą Ci poczuć się zdrowszym i szczęśliwszym jak najszybciej.

 1: Bądź miły dla siebie

 Pozwól sobie poczuć wszystkie uczucia!  Jest całkowicie w porządku czuć się złym, smutnym, a nawet zdradzonym przez swoje ciało (w końcu samo się atakuje!).  Kiedy już spędzisz trochę czasu na siedzenie ze swoimi emocjami, podnieś się i pamiętaj, że jeśli kształcisz i wzmacniasz siebie, jest tak wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby odwrócić i wyleczyć autoimmunizację.

 2: Zbuduj zespół wsparcia

 Jeśli twój lekarz ogólny nie zapewnia wsparcia (lub po prostu nie ma wystarczającej wiedzy na temat twojego konkretnego stanu), całkowicie dopuszczalne jest „zwolnienie” go i zatrudnienie nowego.  Spróbuj spojrzeć na alternatywną i holistyczną medycynę, na przykład na funkcjonalnych i integrujących lekarzy, naturopatów i trenerów zdrowia, którzy będą cię widzieć jako całą osobę (a nie tylko jeden „zepsuty” układ ciała).

 3: Wypróbuj AIP i przejdź bez glutenu

 Zapoznaj się z dietą opartą na protokole autoimmunologicznym (AIP), która została specjalnie zaprojektowana w celu zmniejszenia stanu zapalnego i identyfikacji wrażliwości pokarmowej u osób z chorobą autoimmunologiczną.  Jeśli nie chcesz zacząć od „pełnego AIP” (koniecznie skontaktuj się z zespołem wsparcia, jeśli potrzebujesz wskazówek!), To przynajmniej wyeliminuj całkowicie gluten. Gwarantuję, że gluten nie jest twoim przyjacielem – pochodzi od życiodajnego potwora węglowodanowego.  Jest zapalny, powoduje nieszczelne jelita, a jego spożycie może prowadzić do procesu zwanego „mimikrą molekularną”, który kończy się zniszczeniem tkanki wewnętrznej (szczególnie u osób z celiakią i chorobą Hashimoto).

 4: Wykonaj dodatkowe testy w celu zidentyfikowania głównych przyczyn

 Zawsze jest wyzwalacz (zwykle wiele wyzwalaczy) dla autoimmunizacji.  Musisz przyjrzeć się temu, co może się dziać w jelitach, a także gdzie indziej w ciele, aby zidentyfikować określone czynniki uruchamiające.  Może to obejmować nietolerancję pokarmową, infekcje ukrycia, problemy z nadnerczami, uraz, pleśń, toksyczność metali ciężkich i wiele innych.

 5: Przywróć równowagę swojemu życiu

 Spójrz na swój styl życia.  Gdzie jesteś obecnie niezrównoważony?  Autoimmunizacja ma miejsce, gdy twoje ciało jest niezrównoważone. Musisz spojrzeć na wszelkie chroniczne czynniki stresujące – takie jak praca, relacje, ćwiczenia, środowisko domowe itp. Gdzie możesz znaleźć dodatkowy czas na samoopiekę i medytację, na przykład, aby przywrócić równowagę?

 Wiem, że może to być przytłaczające, kiedy po raz pierwszy zdiagnozowano u ciebie chorobę autoimmunologiczną – uwierz mi, byłam tam z Hashimoto.  Można czuć się dziwnie i martwić o przyszłość, ale proszę posłuchaj mnie, kiedy powiem, że MOŻESZ leczyć i czuć się niesamowicie.  Nadal MOŻESZ żyć pełnym i niezwykłym życiem.  Jestem żywym dowodem i jestem związana z wieloma innymi, którzy również są żywym dowodem.  Najważniejszą rzeczą jest kontynuowanie działań na rzecz zdrowia, ustalanie priorytetów i dbanie o swoje zdrowie – kontaktuj się, gdy potrzebujesz wsparcia.  Masz to!

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *