Oczyszczanie organizmu

Cud naszego organizmu polega na tym,

że jego komórki są zdolne do regeneracji”

Michał Tombak

Artykuł opracowany na podstawie książek prof. Michała Tombaka („Droga do zdrowia”, „Jak żyć długo i zdrowo”, „Czy można żyć 150 lat”).

Żeby pozbyć się prawdziwej przyczyny wielu chorób, trzeba w pierwszej kolejności wyprowadzić z organizmu wszystko to, co jak na wysypisku gromadziło się przez wszystkie lata. Całkowite oczyszczenie organizmu jest nam nie tylko potrzebne, ale życiowo niezbędne, dlatego, że tylko czysty organizm, wolny od „wewnętrznego brudu”, może funkcjonować harmonijnie i właściwie. Każdy etap oczyszczania będzie dawał odczuwalne wyniki. Po oczyszczaniu jelita grubego przestaną Was dręczyć wzdęcia brzucha, zaparcia, zgaga. Po wyczyszczeniu wątroby poprawia się trawienie, pamięć, pojawia się blask w oczach, połysk włosów, przestaniecie się męczyć , pojawi się energia i siły. Oczyszczanie nerek powoduje zanik worków pod oczami, normalizuje się ciśnienie i zanikają różne bóle w dolnej części brzucha. Oczyszczanie stawów spowoduje rozpuszczenie znajdujących się w nich soli. Jeśli stawy nie były sprawne ruchowo i bolały, szczególnie przy zmianie pogody, to teraz będą sprawne i elastyczne. Oczyszczenie limfy i naczyń krwionośnych obroni nas przed infekcjami, zawałem, wylewem, żylakami i wieloma dolegliwościami, które czynią czasem życie nie do wytrzymania.

Przejdźmy zatem do metod oczyszczania wewnętrznego naszych organów.

Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu składa się z ośmiu etapów, których kolejności należy bezwzględnie przestrzegać.

  1. Oczyszczanie JELITA GRUBEGO
  2. Prawidłowo łączymy pokarm (w zgodzie z artykułem http://loveyourhealthylife.pl/jak-powinnismy-jesc/
  3. Oczyszczanie JELIT (i odtwarzanie normalnej flory bakteryjnej)
  4. Oczyszczanie WĄTROBY
  5. Oczyszczanie KOŚCI I STAWÓW
  6. Oczyszczanie NEREK
  7. Oczyszczanie LIMFY I KRWI
  8. Oczyszczanie NACZYŃ

Przy wyborze metody oczyszczania należy się kierować własną psychiką, stanem zdrowia, a także czystą codzienną ekonomią. Należy brać pod uwagę świeżość i dostępność produktów. Zwrócić należy uwagę na nasz zasób domowych „narzędzi” do obróbki produktów (prasy do wyciskania, miksery, wyciskarki do cytryn itp.), bo bez nich nie zrobimy nic lub utracimy część składników. Wybieramy tylko jeden ze sposobów oczyszczania i sporządzamy plan, w którym musimy zapisać terminy, czynności. Prof. Tombak pisze między innymi:

Mało kto wie, że u dorosłej osoby w jelicie grubym znajduje się od 8 do 15 kg kamieni kałowych, które człowiek nosi przez całe życie. Przeważnie po 40 roku życia jelito grube jest tak zapełnione kamieniami, że wypiera ze swoich miejsc inne organy, utrudniając pracę wątrobie, nerkom i płucom. To właśnie jest istotna przyczyna większości chorób[…] Funkcjonujący nadal pod warstwą „brudów” układ wchłaniający jelita grubego dostarcza do ciała toksyny, substancje rakotwórcze, produkty gnicia. Rozchodzą się one z krwią po całym organizmie, stopniowo osiadając na ściankach naczyń krwionośnych i w stawach. Niezliczone są objawy i uszkodzenia organów, nieprzewidywalna jest diagnostyka chorób powstałych z powodu stale zanieczyszczonego jelita grubego. Ale szczytem wszystkiego jest niedrożność w ostatnim stadium raka, kiedy zatyka się wąski kanał i człowiek skazany jest na śmierć z powodu zatrucia organizmu.

Na koniec dwie rady prof. Tombaka. Po pierwsze, wyrobić w sobie świadome pragnienie pozbycia się złogów, które są przyczyną wielu chorób. Po drugie, ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń, aby niechcący nie zaszkodzić sobie i osiągnąć większą korzyść.

W każdym kolejnym atrykule opiszę szczegółowo i w odpowiedniej kolejności oczyszczania za zaczynając od jelita grubego.

Zapraszam.

2 comments

    1. Ja oczyszczania robię w ciągu roku dwa. Na wiosnę i na jesień. Jaglanego nie robiłam, ale podejrzewam,że na jesieni lepiej je przeprowadzić, bo jaglana ogrzewa organizm, więc na sezon przeziębień jak znalazł:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *