Odpowiedzi istnieją.

Media należą do Boga. Tak myślę, kiedy czytam w internecie o tak inspirujących ludziach jak Matka Angelica, która w ciągu 20 lat stworzyła największą telewizję katolicką na świecie. Niech słowa Matki Angeliki nas inspirują, a jej pogoda ducha sprawi, że z nadzieją spojrzymy na życie: 

„Dzięki wierze zaczynasz. Dzięki nadzieji idziesz dalej. Dzięki miłości docierasz do końca”.

„Widzicie, Bóg oczekuje od Jego ludzi, aby robili szalone rzeczy, aby On mógł działać cuda”.

„Żadne pieniądze nie pomogą, gdy umiera ktoś kochany. Żadna sława nie zaradzi, gdy dziecko uzależni się od narkotyków. Możemy mieć tu tylu przyjaciół, ile gwiazd na niebie, a zarazem czuć samotność tak bardzo, jakbyśmy byli jedynymi istotami na świecie. Nie wierzę w obietnice tego świata. Wierzę w odpowiedzi. Wierzę, że odpowiedzi istnieją”.

Obietnice tego świata są puste. Ten rok przewartościował tak wiele. Tak wiele się wydarzyło. Tak wiele masek się posypało. Ale kto dziś pamięta co wydarzyło się rok temu?Rok temu paliły się lasy Amazonii, ale kto dziś o tym mówi? Było minęło… jak wszystko. Jak wszystko co jest, co było i co będzie. Zostanie tylko to co zrobiłeś. 

Nie czekam jak większość na powrót do normalności, bo tam ludzie topili się w kałuży jak trzmiele, które myślą, że im szybciej będą machać skrzydełkami, tym większą będą miały szansę na przeżycie. Nie planuję też przyszłego roku czy trzech, idę do przodu , czasami potykając się o własne myśli, ale wciąż z nadzieją w oczach. Połowę życia planowałam i z tych planów nic nie wyszło. Teraz nic nie planuje a wszystko wychodzi. Może to byli nie ci ludzie, nie te miejsca, a może to nie byłam ja…

IK.

2 comments

  1. Tak, przewartościował wiele… I dał w pysk… Obawiam się że jeszcze za lekko dał w pysk i wielu się nadal nie obudziło… Ale, ale co tam inni, trzeba pilnować siebie by być dobrze przebudzonym. Gdy oddajemy się losowi naturalnie, los często dobrze prowadzi, gdy z losem walczymy to…to on często daje w pysk.
    I tym miłym akcentem przesyłam ciepłe, grudniowe pozdrowienia <3

    1. Tak, ja już dałam sobie spokój z tłumaczeniem wszystkim, że mogą się mylić. Zostawiłam to i oddałam w lepsze ręce. Już mi się nie chce zbawiać świta. Poza tym, nie mam na to czasu😘 Ty wiesz, ja wiem, pewnie kilka innych osób też, wiec pewnie jakoś się uchowamy.
      💙💙💙

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *