Protesty

A propos ostatnich protestów w Warszawie…Znakomita odpowiedź reportera Skynews z Australii skierowana do młodych ludzi, którzy demonstrują w obronie klimatu:
„Jesteście pierwszym pokoleniem, które zażądało klimatyzacji w każdej klasie. Wszystkie wasze lekcje odbywają się przy komputerze. W każdym pokoju jest telewizor. Spędzacie cały dzień, korzystając ze środków elektronicznych. Zamiast chodzić pieszo do szkoły, jeździsz wszystkimi środkami transportu. Jesteście największymi konsumentami dóbr w całej dotychczasowej historii świata. Ciągle kupujecie najdroższe ubrania, aby być „modnymi”. Wasz protest ogłaszany jest za pomocą środków cyfrowych i elektronicznych.
Zanim więc zaprotestujecie, wyłączcie klimatyzację, idźcie do szkoły pieszo, wyłączajcie telefony i poczytajcie książkę, zróbcie kanapkę i obiadek domu zamiast kupować gotowe jedzenie.
Niestety nic z tego się nie wydarzy, ponieważ jesteście samolubni, słabo wykształceni i manipulowani przez ludzi, którzy Was wykorzystują mówiąc ci, że macie szlachetny cel, bawiąc się w najbardziej szalonym zachodnim luksusie. Obudź się i zamknij się – Dowiedz się o faktach, zanim zaprotestujesz. „

4 comments

 1. Przyznam , pierwszy raz czytam coś w tym temacie a z czym nie mam jak polemizować bo to prawda.
  Ja pójdę na protest przeciwko bylejakości. Przeciwko produkowaniu byle było ładnie zapakowane i byle przetrwało rok gwarancji. Zorganizuję też , przynajmniej powinnam, przeciwko bylejakości mojego życia. Musze tylko stworzyć odpowiednie transparenty. Hasła.
  Czytam jeszcze raz …ale nie jest prawdą ,że dzieciaki są źle wykształcone -uczą się inaczej bo co innego jest im potrzebne. Nie znają całej nauki ale wielu jako drzewiej bywało więdzę ma rozległą.
  Nie jest też zasadnym by pozwalać protestować tylko „rdzennym anborygenom „, żyjącym w buszu bez dostępu do cywilizacji.
  Czytam kolejny raz.
  Bywa ,że drogie , znaczy dobrej jakości a jeśli dobrej jakości to ,że trwałe a jeśli trwałe to ,że my możemy pochodzić a potem odsprzedać i jeszcze odsprzedać i jeszcze naprawić i założyć a więc kolejny punk bez sensu. Jakie znaczenie ma cena-znaczenie ma jakość i trwałość dla planety.
  Czytam jeszcze. raz i …niestety moje pierwsze wrażenie uleciało. Przypomniałam sobie natomiast o kupnie szczepionki produkowanej z zamordowanych ludzi a którą to kupił rząd Australii …i to jest cudowne ekologiczne podejście. By niczego nie marnować.

 2. Wydaj mi się, że o wydźwięk i sens chodzi, a nie o analizowanie każdej litery. Ale jak kto lubi i ma czas….

 3. Dziadek chodził do szkoły codziennie kilka kilometrów w jedną stronę, często on i inne dzieciaki boso… Chodzili też zimą. Nie szli tylko wtedy gdy śnieg sięgał prawie dachów chałup (nie wiem ile w tym prawdy z tym śniegiem, ale nie o to tu chodzi). Co niedzielia szli przez kieleckie lasy do kościoła, do oddalonej kilka kilometrów wsi. Zawsze. To było proste i dobre dla nich jak chleb. Nie protestowali. Nie protestowali…
  Pozdrawiam ciepło.
  p.s. Ja do kościoła mam około 500 m i bywa że protestuję… Protestuję – wstyd.

  1. A propos dziadka, to moja babcia zwykła mawiać, że kiedyś to się żyło, a teraz… w tyłkach wam się od tego dobrobytu poprzewracało. Nie mogę zaprotestować. Zamiast chodzić na protesty i manifesty lepiej tworzyć własny, piękny świat. Rzeczywistość taką jaka mi odpowiada i nie zakłóca przestrzeni innych.
   P.S. Ja do kościoła biegnę galopem, aż czasem mi wstyd 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *